Oltenița: 𝐏𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐮𝐥 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐥𝐞𝐭 𝐚𝐥 𝐚𝐜𝐭𝐢𝐯𝐢𝐭𝐚̆𝐭̦𝐢𝐥𝐨𝐫 𝐢̂𝐧 “𝐏𝐚𝐫𝐜𝐮𝐥 𝐥𝐮𝐢 𝐌𝐨𝐬̦ 𝐂𝐫𝐚̆𝐜𝐢𝐮𝐧” (𝟕 – 𝟐𝟒 𝐝𝐞𝐜𝐞𝐦𝐛𝐫𝐢𝐞)

Seară magică de Moș Nicolae… Crăciunițele Colegiului Național „Neagoe Basarab” din Oltenița le-au oferit copiilor prezenți la inaugurarea „Parcului lui Moș Crăciun” momente de bucurie, invitându-i să participe la diverse jocuri interactive. Străduința celor mici a fost răsplătită cu dulciuri și cu fotografii.

CALENDAR ACTIVITATI- Parcul lui Moș Crăciun / 2021:

𝐌𝐚𝐫𝐭𝐢, 𝟕 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬17:30 : Desen pe baloane ( Colegiul “Neagoe Basarab” – Năstase Andreea, Stancu Andreea( X C).

𝐉𝐨𝐢, 𝟗 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬16:30 : Jocuri interactive ( Colegiul “Neagoe Basarab” – Alexia-Adriana Voda, Alexandra Catrina (X D);🍬19 : Teatru de improvizație, magie ( Colegiul “Neagoe Basarab” – Gureșoae David, Pietrușel Florin (XI D).

𝐕𝐢𝐧𝐞𝐫𝐢, 𝟏𝟎 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬18:30 : Dans ( Colegiul “Neagoe Basarab” – Brighilă Roberta (XII 😎, Dicu Sara (IX A);

𝐃𝐮𝐦𝐢𝐧𝐢𝐜𝐚, 𝟏𝟐 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬17:30 : Desen pe baloane ( Colegiul “Neagoe Basarab” – Năstase Andreea, Stancu Andreea (X C);

𝐋𝐮𝐧𝐢, 𝟏𝟑 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬16 – 18 : Vernisaj “Iarna de Poveste” ( Clubul Copiilor – coordonator Maria Maria);🍬17 – 18 : Colinde, Karaoke, Atelier decoratiuni pentru bradul de Craciun, Foto Studio cu recuzita de Craciun, Jocuri interactive pentru copii ( Scoala “Alexandru Vlahuta”);🍬17 – 20 : Colinde, Dans, Karaoke ( Liceul “Ion Ghica”);🍬18:30 : Cântece / colinde ( Colegiul “Neagoe Basarab – Ticărău Jacqueline, Catrina Teodora, Ușurelu Eliza (X A);

𝐌𝐚𝐫𝐭𝐢, 𝟏𝟒 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬17 – 18 : Colinde, Karaoke, Atelier decoratiuni pentru bradul de Craciun, Foto Studio cu recuzita de Craciun, Jocuri interactive pentru copii ( Scoala “Alexandru Vlahuta”);🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Spiru Haret” – 9 grupe/clase);🍬17 – 20 : Colinde, Dans, Karaoke ( Liceul “Ion Ghica”).

𝐌𝐢𝐞𝐫𝐜𝐮𝐫𝐢, 𝟏𝟓 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬17 – 18 : Colinde, Karaoke, Atelier decoratiuni pentru bradul de Craciun, Foto Studio cu recuzita de Craciun, Jocuri interactive pentru copii ( Scoala “Alexandru Vlahuta” );🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Spiru Haret” – 9 grupe/clase);🍬17 – 20 : Colinde, Dans, Karaoke ( Liceul “Ion Ghica”);🍬18 : Chitara si voce ( Colegiul “Neagoe Basarab” – Sandu Roberta, Dinu Alexandra (IX A);🍬18:30 : Jocuri interactive ( Colegiul “Neagoe Basarab” – Dorobanțu Karina, Gheorghe Maria (X C);

𝐉𝐨𝐢, 𝟏𝟔 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Spiru Haret” – 9 grupe/clase);🍬17 – 20 : Vernisaj “Iarna de Poveste” ( Clubul Copiilor – coordonator Maria Maria);🍬17 – 20 : Colinde, Dans, Karaoke ( Liceul “Ion Ghica”);🍬18:30 : Jocuri interactive ( Colegiul “Neagoe Basarab” – Dorobanțu Karina, Gheorghe Maria (X C).

𝐕𝐢𝐧𝐞𝐫𝐢, 𝟏𝟕 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬14 – 17 : Concurs de Sah (Clubul Copiilor – coordonatori- prof. Dragan Cristina, Eftene Niculae);🍬15 : Ghicitori și povestiri cu tâlc ( Colegiul“Neagoe Basarab” – Radu Sofia, Stoiciu Mara, Lazăr Darya, Aliman Teodora (VI B); 🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Mircea Eliade” – 6 grupe/clase);🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Spiru Haret” – 9 grupe/clase);🍬17 – 19 : Flashmob si dansuri ( Clubul Copiilor – coordonator – Vali Stanciu );🍬17 – 20 : Colinde, Dans, Karaoke ( Liceul “Ion Ghica”);🍬17 – 20 : Traditii/colinde ( Liceul “Nicolae Balcescu” – 2 Mosi de brezaie, 2 craiese, o Craciunita, grupul de Jieni );🍬19 : Teatru de improvizație, magie ( Colegiul “Neagoe Basarab” – Gureșoae David, Pietrușel Florin (XI D).

𝐒𝐚𝐦𝐛𝐚𝐭𝐚, 𝟏𝟖 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬10 – 14 : Atelier creativ “ Felicitari” ( Clubul Copiilor – coordonator – Ecaterina Mitran);🍬10 – 14 : Vernisaj “Romania, tara mea frumoasa” (Clubul Copiilor – coordonator – Ecaterina Mitran);🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Mircea Eliade” – 6 grupe/clase);🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Spiru Haret” – 9 grupe/clase);🍬17 – 20 : Traditii/colinde ( Liceul “Nicolae Balcescu” – 2 Mosi de brezaie, 2 craiese, o Craciunita, grupul de Jieni );🍬18:30 : Cântece / colinde ( Colegiul “Neagoe Basarab – Ticărău Jacqueline, Catrina Teodora, Ușurelu Eliza (X A); 🍬18:30 : Cântece / colinde ( Colegiul “Neagoe Basarab – Nachiu Bianca (X A).

𝐃𝐮𝐦𝐢𝐧𝐢𝐜𝐚, 𝟏𝟗 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬17 – 18 : Colinde, Karaoke, Atelier decoratiuni pentru bradul de Craciun, Foto Studio cu recuzita de Craciun, Jocuri interactive pentru copii ( Scoala “Alexandru Vlahuta” );🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Mircea Eliade” – 6 grupe/clase);🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Spiru Haret” – 9 grupe/clase);🍬17 – 20 : Traditii/colinde ( Liceul “Nicolae Balcescu” – 2 Mosi de brezaie, 2 craiese, o Craciunita, grupul de Jieni ).𝐋𝐮𝐧𝐢,

𝟐𝟎 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬17 – 18 : Colinde, Karaoke, Atelier decoratiuni pentru bradul de Craciun, Foto Studio cu recuzita de Craciun, Jocuri interactive pentru copii ( Scoala “Alexandru Vlahuta” );🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Mircea Eliade” – 6 grupe/clase);🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Spiru Haret” – 9 grupe/clase);🍬17 – 20 : Traditii/colinde ( Liceul “Nicolae Balcescu” – 2 Mosi de brezaie, 2 craiese, o Craciunita, grupul de Jieni );🍬17:30 : Desen pe baloane ( Colegiul “Neagoe Basarab” – Năstase Andreea, Stancu Andreea (X C);🍬18 : Sceneta de Craciun “Povestea grajdarului”, atelier de creatii, colinde, jocuri interactive ( Scoala “Prof Lucian Pavel);🍬20 : Concert Trupa Blackjack ( Colegiul “Neagoe Basarab).

𝐌𝐚𝐫𝐭𝐢, 𝟐𝟏 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬10 : Colinde de Crăciun, Dans popular- PANDELAȘUL, Atelier de realizare decorațiuni pentru bradul de Crăciun ( Scoala “Alexandru D. Ghica );🍬14 – 18 : Expozitie “Arta Fotografica” ( Clubul Copiilor – coordonator – Laura Stoica);🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Mircea Eliade” – 6 grupe/clase);🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Spiru Haret” – 9 grupe/clase);🍬17 – 20 : Traditii/colinde ( Liceul “Nicolae Balcescu” – 2 Mosi de brezaie, 2 craiese, o Craciunita, grupul de Jieni );🍬18 – 19 : Flashmob si dansuri ( Clubul Copiilor – coordonator – Lefegiu Angelica );🍬18: Colinde – Corul Colegiului „Neagoe Basarab”;🍬18 : Sceneta de Craciun “Povestea grajdarului”, atelier de creatii, colinde, jocuri interactive ( Scoala “Prof Lucian Pavel).

𝐌𝐢𝐞𝐫𝐜𝐮𝐫𝐢, 𝟐𝟐 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬14 – 16 : Flashmob si dansuri ( Clubul Copiilor – coordonator – Vali Stanciu );🍬16 : Cântece / colinde ( Colegiul “Neagoe Basarab” – Savu Alexandra (XI A); 🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Mircea Eliade” – 6 grupe/clase);🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Spiru Haret” – 9 grupe/clase);🍬17 – 20 : Traditii/colinde ( Liceul “Nicolae Balcescu” – 2 Mosi de brezaie, 2 craiese, o Craciunita, grupul de Jieni );🍬18 : Sceneta de Craciun “Povestea grajdarului”, atelier de creatii, colinde, jocuri interactive ( Scoala “Prof Lucian Pavel);🍬18:30 : Jocuri interactive ( Colegiul “Neagoe Basarab” – Dorobanțu Karina, Gheorghe Maria (X C).

𝐉𝐨𝐢, 𝟐𝟑 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬17 – 18 : Colinde ( Scoala “Spiru Haret” – 9 grupe/clase);🍬17 – 20 : Traditii/colinde ( Liceul “Nicolae Balcescu” – 2 Mosi de brezaie, 2 craiese, o Craciunita, grupul de Jieni );🍬18 : Sceneta de Craciun “Povestea grajdarului”, atelier de creatii, colinde, jocuri interactive ( Scoala “Prof Lucian Pavel);🍬18 -19 : Flashmob si dansuri ( Clubul Copiilor – coordonator – Lefegiu Angelica );🍬18:30 : Cântece / colinde ( Colegiul “Neagoe Basarab – Ticărău Jacqueline, Catrina Teodora, Ușurelu Eliza (X A); 🍬18:30 : Cântece / colinde ( Colegiul “Neagoe Basarab – Nachiu Bianca (X A).

𝐕𝐢𝐧𝐞𝐫𝐢, 𝟐𝟒 𝐃𝐄𝐂𝐄𝐌𝐁𝐑𝐈𝐄🍬17 – 20 : Traditii/colinde ( Liceul “Nicolae Balcescu” – 2 Mosi de brezaie, 2 craiese, o Craciunita, grupul de Jieni ).

,

Navigare în articol

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *